Všechny naše vinice se nacházejí v k. ú. Hovorany

Hovoransko

Vinice na mírně svažitém pozemku, orientovaná na jihovýchod. Vysázena byla v 1978 a je to naše nejstarší vinice. Má velikost 15 arů, je zde vysázeno 800 hlav a pěstují se na ní odrůdy Modrý Portugal, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe, Irsai Oliver, Rulandské bílé, Neuburské, Sauvignon, Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský.

                                   

Podvinohradí I

Vinice z roku 1996, která byla v roce 2004 rozšířena o další odrůdy. Orientace je spíše západní, ale hrozny zde dosahují vynikající kvality. Má na tom zásluhu především hlinito-písčitá půda s drobnými kamínky vápence. Vinice má rozlohu 15 arů a je osázena 700 keři révy vinné. Z odrůd se zde pěstuje Müller Thurgau, Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené, Goldriesling, Frankovka a Dornfelder.

 

Podvinohradí II (dříve Díly za mlýnem)

Velmi svažitá vinice s orientací na jihovýchod. Vysázena v roce 2004 o rozloze 20 arů a počtem 1000 keřů révy vinné. Půdní složení je spíše písčito-hlinité a proto zde vysázené odrůdy dosahují vysoké cukernatosti, zejména modré odrůdy. Odrůdové složení je následující - Aurelius, Ehrenfelser, Noria, Neuburské, Domina, Nitra, Cabernet Sauvignon, Rulandské modré, Cabernet Mitos.

 

Podvinohradí III (dříve Díly za humny)

Vinice vysázena na mírně svažitém jihovýchodním pozemku v zadní části naší zahrady. Má velikost 15 arů a je zde 750 keřů révy vinné. Odrůdové složení je velmi pestré a hrozny slouží především do cuvée. Pěstuje se zde Muškát moravský, Scheurebe, Muškát korenistý, Cabernet blanc, Selada, Czersegi Fusheres, Castes, Hron, Váh, Carmenére, Lagrein.

 

Dolní padělky

Jedna z nejstarších viničních tratí v Hovoranech s jihozápadní orientací a hlinitou až hlinito-jílovitou půdou. Je osázena 1400 keři révy vinné na 25 arech. Pěstuje se zde Ryzlink rýnský, Hibernal, Kerner, Chardonnay, Rulandské šedé, Rulandské bílé, Sylvánské zelené, Tramín, Ryzlink korenistý, Milia, André a Cabernet Dorsa.

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.