Vítejte u nás,

s vinařstvím jsem začal v roce 1998. Navázal jsem tak na předchozí generace, které se tomuto krásnému koníčku také věnovali. Postupem času jsem se začal výrobě vína více věnovat a zdokonalovat v jeho výrobě. Inspirací pro mě byli vinaři, které jsem navštívil, zejména na Moravě, v Rakousku, v Maďarsku, ve Francii a Německu. S každou novou sklizní hroznů zkouším nové technologické postupy v souladu s daným ročníkem.

Ze začátku jsem obhospodařoval 1000 hlav révy vinné. V roce 2003 jsem přikoupil dalších 500 hlav a v roce 2004 jsem se rozhodl rozšířit si odrůdovou skladbu o ty odrůdy, které mně scházeli a v neposlední řadě o odrůdy, které nejsou obvyklé, nebo zcela nové odrůdy. A tak se stalo, že ve svých vinohradech mám 5000 keřů ve 45 odrůdách. Vinice jsou vedené většinou na 1 kmínek a jeden tažeň. Zatížení keřů je velmi přiměřené a pohybuje se okolo 2 kg na keř. Tím se dosahuje optimální zralosti hroznů. Všechny bílé a většina modrých odrůd se sklízí v přívlastkové kvalitě - to znamená, že je již nepřislazuji. Vzhledem k množství odrůd, sklizeň probíhá postupně a to pouze ručně, což zaručuje velmi šetrnou sklizeň.

Výroba vína probíhá v jednom z nejstarších vinných sklepů v Hovoranech, jehož vznik se datuje kolem roku 1880. Zde jsou až do jara následujícího roku, kdy proběhne příprava na lahvování. Poté jsou nalahvována a uskladněna do archivního sklepa, kde jsou připravena k expedici.

Vážení přátelé a milovníci dobrého vína. Nabízíme Vám vychutnání vín v některém z našich dvou sklepů. Rádi Vás přivítáme v degustačním sklepě v Hovoranech nebo v degustačním sklepě s ubytováním v Šardicích.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.